Nemoc
Obrázek pro akci Nemoc
9. 11. 2016 – 9. 11. 2016

Experimentální situační „sociologicko-psychologická“ hra pro 8 účastníků o tom, jak my jako společnost nahlížíme na lidi, kteří trpí neutěšeným zdravotním stavem. Hra pojednává o hlavním hrdinovi jménem Petr, který trpí vysilující nemocí. Ta ho postupně stále více a více odděluje od aktivit, které má rád a spolu se zhoršujícím se zdravím se zhoršuje i jeho psychika. Petr v průběhu děje prochází stejnými situacemi jako ostatní, avšak pro něj jsou daleko těžší.

Roli Petra si přitom postupně vyzkouší každý z 8 účastníků, a to každý v jedné scéně, kterých je dohromady právě 8. Není třeba řešit pohlaví Petra, ani přesný medicínský název jeho choroby. Pohybujeme se v hypotetickém rámci, čase a modelových situacích, které přesto na konci složí pomyslnou skládačku až do posledního dílku. Akce je určená pro všechny, kdo se nebojí smutného tématu, pokusného formátu a sehrání rolí, které zpodobňují negativní přijímání nemocných většinovou společností. Hra je krátká a jednoduchá, mírou zážitku nikomu nezmění život, ovšem usiluje o to vyvolat v hráčích závěrečné zamyšlení nad existencí hlavního hrdiny a nad tím, jak se my jako společnost k podobným reálným „Petrům“ denně chováme.

Nemoc se pohybuje na pomezí mezi komorním larpem v jeep formě a „sociologicko- psychologickou“ hrou. Hráč totiž nemá pevnou postavu: 1x je v kůži hlavního hrdiny a 7x hraje různé vedlejší role.

Autor hry: Zuzana Hrnčířová

Hra je uváděna v rámci festivalu HRAJ LARP, více informací a přihlašování ZDE

Cena akce: 150,-

Registrace uzavřena.